Strona główna Captains Log Captain’s Log – Hardware update :)

Captain’s Log – Hardware update :)

0

Zrobiłem ostatnią niewielką aktualizację „parku maszyn”. Mój HP nx7300 poza tym, że jest już nieco wysłużony i posiada fatalną kartę graficzną (zaniża mi indeks wydajności w systemie do 2,1 sic! ) posiada także jedną rewelacyjną cechę – niezwykle wygodną klawiaturę, co dla programisty nie jest bez znaczenia.

Hardware upgrade w przypadku nx-a polegał na wymianie dysku z fabrycznego Hitachi na Seagate Momentusa XT 500Gb.
Momentus XT to taka hybryda dysku SD i klasycznego – musze przyznać, że dość udana bo przyrost prędkości pracy sprzętu
jest wprost zdumiewający (no chyba, że dotychczas używany Hitachi to był totalny shit – co jest możliwe).

Nie obyło się bez problemów. Po zamontowaniu dysku i pierwszej instalacji systemu wszystko było ok aż do restartu, po restarcie
okazało się że pliki systemowe są uszkodzone. Próbowałem przywracania systemu, kolejnej instalacji, innego systemu – za każdym razem ten sam efekt.
Poziom wkur…a z każdą chwilą wzrastał a kolejne próby opanowania problemu zajęły mi praktycznie cały weekend.
Miałem się do tej pory za całkiem niezłego znawcę problemów sprzętowo-systemowych – udało mi się wiele razy rozwiązywać bardzo abstrakcyjne sytuacje ale tym razem
totalnie poległem. Objaw był tak abstrakcyjny, że aż śmieszny. Dodam jeszcze, że podczas skanowania i kontroli dysku np. SeaTools wszystko było ok.
Z pomocą przyszedł sprzedawca dysku, który wprost wskazał miejsce, w którym nie szukałem. W moim nx7300 był nieaktualny bios. Po aktualizacji wszystko śmiga rewelacyjnie.

„Stajnia” powięszkyła się także o mój pierwszy produkt z nadgryzionym jabłkiem a mianowicie MacBook-a 13”, którego kupiłem głównie po to aby móc wygodnie korzystać
z dobrodziejstw GarageBand i iMovie. Póki co jestem z niego bardzo zadowolony. Filozofia systemu jest nieco inna, niż w przypadku produktów MS, ale muszę przyznać że póki co jestem pod dużym wrażeniem szybkości jego działania i ogólnej intuicyjności. Bardzo mi się też podoba patent rozpoznawania jednego lub dwóch palców na gładziku i odpowiedniej tego interpetacji konfigurowalnej w systemie.
Póki co – zdecydowany kciuk w górę dla Apple.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj