pgModeler

0

Postgresql Database Modeler jest bardzo ciekawym, wieloplatformowym (Win, Linux, MacOS)  narzędziem Open Source, na które trafiłem jakiś czas temu. Program jest nadal w wersji rozwojowej i jego autor intensywnie nad nim pracuje, dodając wciąż nowe funkcje.

pgModeler – w dużym skrócie – pozwala na wizualne zaprojektowanie tabel i relacji oraz wyeksportowanie ich do bazy, lub też zaimportowanie całej struktury i relacji z istniejącej bazy i oczywiście ich wizualną reprezentację oraz modyfikacje.

Narzędzie jest niezwykle wygodne i używam go w pracy bardzo często. Poza trybem modelowania mamy również dostępną konsolę SQL – a w ostatniej wersji (czego jeszcze nie testowałem) dodano również możliwość edycji danych w formie tabelowej.

pgModeler ma szanse być zdecydowanie lepszym narzędziem niż pgAdmin, do którego praktycznie jesteśmy ograniczeni wykonując operacje na bazie Postgres. Obecna wersja jest już na tyle dobra i stabilna, że w moim przypadku pgAdmin praktycznie wyszedł z użycia.

Program oparty jest na licencji GNU i można go sobie skompilować ze źródeł (napisany jest za pomocą tandemu Qt + C++)  – lub,  za symboliczną kwotę $6.60, wykupić roczną subskrypcję na wszystkie pojawiające się w tym czasie wersje w formie instalatora na wybraną platformę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj