Strona główna SoftDev The Art of Unit Testing & TDD Master Class in .NET – moje wrażenia

The Art of Unit Testing & TDD Master Class in .NET – moje wrażenia

0

Zgodnie z zapowiedzią z ostatniego postu podzielę się wrażeniami z kursu.

Na chwilę obecną promocja się skończyła i w/w kurs zamiast wcześniejszych 25$ kosztuje 129$ (sic!).

Kurs składa się ze zbioru nagranych szkoleń prowadzonych przez Roy’a dla jednej z firm oraz z kilku filmów będących nagraniami bez „publiczności”. Tematycznie i chronologicznie kurs pokrywa się z materiałem z rewelacyjnej książki Roy’a „The art of unit testing” – wszystko co zobaczymy na nagraniach to właśnie nieco okrojony materiał z książki uzupełniony o interakcję ze słuchaczami (zadającymi często całkiem ciekawe pytania) i kodzenie „na żywo”.

Kurs jest fajnym suplementem do książki (jeżeli się ją posiada) i całkiem nieźle sprawdzi się jako „utrwalacz” wiedzy – chociaż nie pisząc samemu testów i nie próbując metodyk i rozwiązań zaproponowanych przez Roy’a trudno powiedzieć, że się tą wiedzę przyswoiło. Nie wyobrażam sobie natomiast, aby sam kurs potraktować jako jedyne źródło wiedzy na temat testów i TDD w .Net.

Podsumowując. Czy warto skorzystać z tego kursu ? IMO przy jego obecnej cenie zdecydowanie lepiej kupić książkę Roy’a (kupując wersję papierową, dostajemy również od wydawnictwa Manning wersję elektroniczną). Natomiast jeżeli książkę już się posiada – to przy kolejnej promocji kurs zdecydowanie polecam jako suplement – przy obecnej cenie jest zdecydowanie zbyt drogi w stosunku do wartości, którą ze sobą niesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj