O MNIE

2389ae7Nazywam się Paweł Strejczek.
Od 2005 roku pracuję zawodowo jako programista. Specjalizuję się  w projektowaniu i implementacji oprogramowania dla automatyki przemysłowej.

Programowaniem zajmuję się jednak dużo dłużej. Pierwszy program napisałem w języku Basic dla komputera ZX Spectrum w wieku 5 lat. Od tego momentu zmieniałem jedynie technologie i języki. Sporą ilość czasu spędziłem programując w Turbo Pascalu a potem w Turbo Pascalu dla Windows (tak tak, był kiedyś taki wynalazek – proszę nie mylić z Delphi). Potem przyszła kolej na C i C++. W Visual C++ 6 pisałem projekty zarówno pracy inżynierskiej jak i magisterskiej wykorzystując bibliotekę MFC.

Miałem również kilku letnie randez vous z technologiami webowymi. Zajmowałem się pisaniem backendów dla stron internetowych w PHP.

Gdy zacząłem pracę w obecnej firmie w 2005 roku technologią, którą używaliśmy do tworzenia aplikacji było Delphi, najpierw wersja 5 potem 2005. Ostatecznie wykonaliśmy zwrot w stronę technologii .Net. Jako, że przeważająca ilość projektów to aplikacje desktopowe, wykorzystuję zarówno Windows Forms (chociaż w tej chwili już dość sporadycznie) jak i WPF MVVM. Kod piszę w C# i sporadycznie również w VB.Net. Szczegółową listę technologii w których się specjalizuję można znaleźć na moich profilach zawodowych, do których linki zamieszczam poniżej.

Prywatnie jestem pasjonatem nowych technologii (nie tylko tych związanych bezpośrednio z IT). Interesuję się również metodykami i technologiami z zakresu szeroko pojmowanego rzemiosła programistycznego. Fascynuje mnie fizyka, szczególnie fizyka kwantowa. Bardzo interesuje mnie Internet Of Things i perspektywy, które otwiera. Jestem również muzykiem. Ukończyłem szkołę muzyczną w klasie gitary klasycznej i do dnia dzisiejszego dość sporo czasu poświęcam grze na gitarze, z tym że gitarę klasyczną zamieniłem na gitarę elektryczną i amatorsko gram na niej jazz.

Mój profil github

Mój profil zawodowy w GoldenLine

Mój profil zawodowy w LinkedIn