Strona główna Daj Się Poznać 2017 Daj Się Poznać 2017 – Podsumowanie

Daj Się Poznać 2017 – Podsumowanie

4
Daj Się Poznać 2017 – Podsumowanie

Trzy miesiące minęły bardzo szybko i konkurs DSP 2017 dobiega końca. Przyszedł czas na podsumowanie mojej działalności konkursowej. W poprzednim poście przedstawiłem efekt końcowy mojego projektu, w tym poście postaram się przeanalizować i wyciągnąć wnioski z całości udziału w konkursie.

PROJEKT

Wbrew temu, czego się spodziewałem, w konkursie wzięło udział kilka osób tworzących, podobnie jak ja, rozwiązanie oparte o jakiś układ z mikrokontrolerem – spodziewałem się, że raczej będę wyjątkiem.

Zdawałem sobie sprawę z tego, że ten temat nie będzie pewnie tak atrakcyjny dla czytelników/widzów jak tematy stricte software-owe. Tym bardziej, że mojego kodu nie da się tak po prostu ściągnąć i odpalić nie mając komponentów składowych robota (a przynajmniej układu nodemcu Amica lub podobnego).

Efektami pracy mogłem się więc pochwalić jedynie w formie zdjęć i filmów, nie dając możliwości tak naprawdę „dotknięcia” efektów mojej pracy.

Trudno mi ocenić czy temat dobrałem dobrze czy źle. Udało mi się zrobić coś dla siebie (a tak naprawdę dla moich kotów 🙂 ) co pozostanie jak pamiątka po konkursie.

Z CZEGO JESTEM ZADOWOLONY

Przede wszystkim z tego, że dotarłem do końca konkursu i ukończyłem projekt mniej więcej według wcześniej zaplanowanego harmonogramu.

Planowałem przetestować i nauczyć się dwóch technologii, które interesowały mnie od dawna czyli Arduino i Xamarin. Udało mi się napisać działający (i wydaje mi się, że w miarę poprawny) kod zarówno dla układu z mikrokontrolerem jak i aplikację mobilną.

Napisałem sumarycznie 25 postów (wliczając niniejszy)

Mój blog sumarycznie został odwiedzony lekko ponad 2000 razy

Najlepszy pod względem odwiedzin dzień zamknął się w 122 wyświetleniach

Największym powodzeniem (trochę ku mojemu zdziwieniu) cieszył się post MVVM … czy nie ? , który ma na dzień dzisiejszy 423 wyświetlenia

Osoby odwiedzające mojego bloga napisały sumarycznie 11 komentarzy, nie licząc komentarzy na facebookowej grupie blogerzyIt

Czy to dużo ? Biorąc pod uwagę mój brak systematyczności w pisaniu na tym blogu (który istnieje już od dość dawna) a co za tym idzie znikomym zainteresowaniu ze strony czytających to zdecydowanie bardzo dużo.

CO DALEJ ?

Podsumowanie tworzymy po to, aby wyciągnąć z niego jakieś wnioski. Ja również mam ich trochę, a spora ich część powstawała tak naprawdę w trakcie konkursu.

Layout bloga – wydaje mi się, że muszę go zmienić. Nie jest do końca czytelny i łatwy w obsłudze. Brakuje trochę przejrzystości i wyeksponowania np. kategorii postów.

Tematyka – mój blog (podobnie jak mój projekt na DSP) jest wielotematyczny. Wynika to z różnorodności moich zainteresowań. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby się skupić na jednej tematyce wtrącając jedynie sporadycznie wpisy na tematy poboczne. Ewentualnie, przy pozostawieniu różnorodnej tematyki muszę dobrać layout, który pozwoli je wyraźnie osobno eksponować.

Promocja bloga – nie umiem tego robić i jest to coś czego muszę się nauczyć. Jak się okazuje samo umieszczanie treści nie jest remedium na przyciągnięcie czytelnika. Gdyby nie feed konkursowy i czasami umieszczanie linków na dotnetomaniaku podejrzewam, że większość postów miała by maksymalnie kilka – kilkanaście wyświetleń.

Język – rozważam zmianę języka na język angielski. Wydaje mi się, że w ten sposób jednak można osiągnąć większe audytorium a nie stanowi to przecież żadnej bariery dla ludzi z PL.

 

Tyle tytułem podsumowania.

Powodzenia dla wszystkich konkursowiczów !

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj