Strona główna SoftDev Bug w Visual Studio ?

Bug w Visual Studio ?

0

Tytuł postu jest z pytajnikiem, bo tak naprawdę nie wiem czy do końca można to nazwać bugiem. Zgłosiłem już problem do Microsoft – nie znalazłem nigdzie w sieci opisu takiej sytuacji i jej rozwiązania więc pomyślałem, że może warto ku pamięci utrwalić to zarówno w ten sposób jak i generując post tutaj.

Problem dotyczy na pewno wersji express, i to zarówno VB jak i C# (na tych testowałem).

Objawia się tym, że w momencie gdy chcemy dodać nowe źródło danych lub wygenerować nowy ADO.NET Entity Data Model bazując na istniejącej bazie (czyli wybierając Generate from database) po wybraniu tejże opcji i kliknięciu Next Entity Data Model Wizard się zamyka i nie dzieje się nic.
Nie ma komunikatu o błędzie, nie ma informacji co jest nie tak itp. – spodziewałem się że problem może być związany ze złą konfiguracją w machine.config w NET Framework ze względu na dodawany niedawno wiersz związany z obsługą Postgres.
Sprawdziłem jeszcze wiele rzeczy – nie ma sensu opisywać ponad godziny zastanawiana się co się do cholery spieprzyło.

Rozwiązanie okazało się niezwykle banalne. Przepełniony był dziennik zdarzeń aplikacji, wpadłem na to zupełnie przypadkiem gdy szukałem tam jakiegoś wpisu VS związanego z problemem. Po wyczyszczeniu dziennika wszystko zaczęło działać ok – rzeczywiście VS chciał tam wstawić komunikat o błędzie w machine.config a dziennik był przepełniony.
Programiści VS tego wyjątku jednak zdaje się poprawnie nie obsłużyli.

Sprawa w sumie banalna – ale w podobnej sytuacji warto sprawdzić stan dziennika zdarzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj